Dětská pískoviště na zahradu

Děti a zahrada, to je kombinace jako stvořená pro pořádnou porci zábavy. A kde jinde si ji děti lépe užijí než na pískovišti? Zvláště pro ty mladší je pískoviště skutečným rájem, kde se mohou dosyta vyřádit a dát prostor své fantazii, kreativitě a spontánnosti. V dětském kolektivu na pískovištích se rozvíjí komunikační dovednosti, děti se učí používat jemnou motoriku, trénují prostorovou představivost, manuální zručnost a v neposlední řadě i pohybové schopnosti. Je to nenáročná a při tom velmi důležitá forma trávení volného času dětí v nejranějším věku, neboť přirozeným způsobem podporuje jejich zdravý vývoj z celé řady hledisek. Děti jako by to moc dobře věděly a návštěvy pískoviště jsou pro většinu z nich vrcholem dne. Rodiče, kteří jsou ochotni doprovázet své potomky na hřiště a dohlížet na ně třeba desítky minut, dělají pro budoucnost svých potomků víc, než si možná uvědomují.

Pískoviště do každé zahrady

dětské pískoviště Pískoviště již dávno nejsou výhradní záležitostí dětských hřišť. Pokud máte dostatek prostoru, je možné si je pořídit i do vlastní zahrady. Vaše děti si tak budou moci dopřávat hru s bábovičkami kdykoliv budou mít chuť.
Při nákupu bereme v úvahu několik faktorů a jedním z nich jsou pochopitelně rozměry pískoviště. Zde záleží na tom, kolik dětí bude pískoviště využívat, a jak jsou staré. Obecně platí, že čím více prostoru, tím lépe, na druhou stranu není třeba rovnou volit to největší, na jaké v nabídce narazíte. Děti si mnohdy vystačí i na docela malém „písečku“ a pokud je pískoviště určeno jen pro jedno dítě, příliš velký prostor by jej paradoxně spíše stresoval. Řiďte se tedy spíše celkovými dispozicemi své zahrady a prostorem, který jste schopni „obětovat“. Mějte také na paměti fakt, že děti časem odrostou, pískoviště už nebudou využívat a pravděpodobně jej budete odstraňovat, abyste zabraný prostor využili k jiným účelům.

Materiál pískoviště

Neméně důležité je to, z jakého materiálu je pískoviště vyrobeno. Nejčastější variantou jsou pískoviště plastová či dřevěná, obě možnosti mají své pro a proti. Plast je sice levnější, zato méně estetickou alternativou trvanlivějšího a nadčasovějšího dřeva. Plastová pískoviště bývají většinou menší a jedná se jen o jakési „bazénky“, u těch dřevěných můžete vybírat z pestřejší nabídky, jak co se týče rozměrů, tak konkrétních podob.

Příslušenství

Nezapomeňte, že pískoviště neseženete „se vším všudy“, ale další doplňky je třeba nakoupit samostatně. Pískoviště se pochopitelně neprodává naplněné pískem, takže myslete na to, že aby si vaše dítka mohla začít vůbec hrát, budete jim muset dodat i materiál. Velmi praktickou záležitostí je dále speciální plachta zakrývající pískoviště svrchu, které jej chrání nejen proti nepřízni počasí (mokrý písek je velmi nepříjemný jak pro hru, tak pro citlivou dětskou pokožku, která snadno nastydne), ale i proti zvířatům, která si z otevřeného pískoviště s velkou oblibou dříve či později vyrobí alternativní toaletu. Další velmi šikovnou vychytávkou je dlažba v bezprostřední blízkosti pískoviště, která působí mnohem estetičtěji než trávník, který se častým pohybem dětí rychle prošlape a stane se z něj nevzhledné bláto či suchá hlína. Ideální volnou jsou gumové dlaždice.

Dětská pískoviště v akci a slevě

Dětská pískoviště na zahradu
5 (100%) 1 vote