Dřevěné dětské pískoviště na zahradu

Pokud zvolíme vhodný materiál, dětská hřiště mohou být nejen estetickým doplňkem parků či zahrad, ale v některých případech dokonce doslova uměleckým dílem. Jestliže máte kutilského ducha a trochu toho kreativního cítění, můžete pro své děti vyrobit pískoviště i vlastní a dostatečně se na něm vyřádit. Velmi pěkně vypadají dřevěná pískoviště, která se oproti lacinějším platovým verzím navíc vyznačují celou řadou výhod.

Výhody dřevěných pískovišť

Dřevo se používá z mnoha důvodů. Je trvanlivé a odolné, poměrně dobře odolává klimatickým vlivům a v neposlední řadě díky svému přírodnímu vzhledu dobře zapadá do každé zahrady, kde nijak neruší celkovou kompozici. Použití dřeva nabízí řadu možností, jak celé pískoviště pojmout „architektonicky“ – není třeba hned rezignovat na fantazii a postavit jednoduchou ohrádku, možností je daleko víc. Z obvodové konstrukce můžete vyrobit třeba originální lavičky nebo je ozdobit různými dekorativními prvky.

Postavte si vlastní dřevěná pískoviště

Pokud se rozhodnete pískoviště vyrobit vlastními silami, vaší fantazii se meze nekladou. Konkrétní dřevo určené pro pískoviště může mít různou podobu. Nejběžněji se využívají obyčejná dřevěná prkna, ovšem velmi esteticky působí třeba dřevěné palisády či kulatina. Ty je navíc možné si nalakovat vlastními barvami. K práci můžete přizvat i děti, budou mít z celého projektu ještě větší radost. Dřevo nezapomeňte ošetřit vhodnými chemickými přípravky, které jej impregnuje. Do rohů pískoviště doporučujeme umístit zvýšené sloupky sloužící pro zavěšení ochranné plachty, která bude písek chránit před deštěm a návštěvami nevítaných hostů z říše volně žijící zahradní fauny.

Kupujeme dřevěné pískoviště

Pokud se necítíte na to, že celé pískoviště vyrobíte vlastními silami, nic se neděje – dřevěná pískoviště je možno zakoupit již hotová, a to v celé řadě nejrůznějších variant. Vybírat tak nemusíte jen podle velikosti, ale i podle konkrétního provedení. Existují jak „obyčejná“, tak dokonce luxusní pískoviště. Oblíbená jsou pískoviště čtvercová, ale rovněž osmiúhelníková, která působ velmi esteticky. U některých kupovaných pískovišť je součástí balení také ochranné příslušenství – sehnat se dá třeba dřevěné pískoviště s krytem, dřevěné pískoviště se stříškou nebo alespoň s ochrannou fólií, která zabraňují zmíněnému znečištění.
Stejně jako v případě vlastní výroby, i zakoupené dřevěné pískoviště výrobci obvykle doporučují nalakovat lazurovacími a impregnujícími prostředky, které jej uchrání před počasím a dřevokazným hmyzem.
Kupovaná dřevěná pískoviště se ukotvují do země, nejprve tedy vykopejte jámu vhodných rozměrů a vyložte ji netkanou textilií, která zabrání prorůstání kořínků, ale zároveň umožní protékání deště do země.

Dřevěné dětské pískoviště na zahradu
5 (100%) 1 vote