Nafukovací skákací hrady pro děti a pro nejmenší

skákací nafukovací hradSkákací hrady již neodmyslitelně patří ke každé pouti, dětské oslavě nebo zábavnímu parku. Vidět své ratolesti skotačit na nafukovací atrakci a výskat při tom radostí, to je pro rodiče doslova balzám. A není divu, že se snaží svým dětem tuto příležitost dopřát co možná nejčastěji.

Pronajměte si skákací hrad

Vzhledem ke své značné velikosti a neskladnosti, nehledě na komplikované sestavování a přípravu spojenou s nafukováním, nejsou skákací hrady právě běžným doplňkem našich zahrad. Dětem se však nabízí celá řada jiných příležitostí, kde si je mohou užít. Skákací hrady si můžete například pronajmout – touto službou se dnes zabývá již celá řada společností, které zajistí i doprovodný servis. Skákací hrad přivezou až na vámi zvolené místo, nafouknou ho a dokonce zajistí i odborný dozor, který bude nad dětskou zábavou dohlížet. Děti budou nadšené, pokud jim takový nafukovací hrad (nebo jiný předmět, například obrovské hasičské auto, skluzavku nebo domeček s motivy oblíbených pohádkových postav) dopřejete třeba u příležitosti oslavy jejich narozenin či dne dětí. Pronajaté skákací hrady s oblibou využívají i různé firmy, instituce nebo politické strany při pořádání nejrůznějších akcí nebo kampaní, aby tak vytvořily jakési „dětské koutky“, kam mohou rodiče odložit své děti po dobu, kdy se jim zrovna nemohou věnovat.

Nebo rovnou vlastní?

Kouzlo velkých skákacích hradů spočívá v tom, že se do nich vejde hned několik dětí najednou. Zábava je tak umocněna – čím víc dětí, tím lépe. Jenže takové nafukovací hrady se samozřejmě vejdou pouze na větší prostranství a třeba na zahradu by si je asi dobrovolně umístil málokdo. Na trhu jsou však k dostání i výrazně menší produkty, určené třeba jen pro tři až čtyři děti. Dětské nafukovací hrady o rozměrech zhruba čtyři čtvereční metry nezaberou příliš místa (odpovídají klasické trampolíně, která je na našich zahradách stále populárnější) a děti na ní zažijí stejnou porci zábavy, jako na těch klasických. Může se jednat třeba i o zajímavý tip na dárek k narozeninám, dni dětí nebo jiné vhodné příležitosti. Pokud taková událost nastane v letním období, mohou děti svůj nový hrad navíc rovnou vyzkoušet a nebude tak hrozit, že zůstane dočasně zapomenutý ve sklepě.

Porozhlédněte se na internetu

Výběr skákacího hradu není nic jednoduchého. Pokud si můžete být něčím jisti, pak nad jedině tím, že v obchodě strávíte přinejmenším několik desítek minut. Z toho důvodu doporučujeme nakupovat přes internet, kde si můžete jednotlivé produkty předem prohlédnout, porovnat a snadněji se rozhodnout. Výběr bude usnadněný, pokud se poradíte s dětmi. Ty mají často specifické požadavky na to, jakými motivy by měl být hrad opatřený. Přesně budou vědět, co právě letí a jaké postavičky by měly stěny hradu zdobit; pomohou vám také vybrat barvu. Navíc vám sdělí, zda se jim více líbí nafukovací atrakce v podobě klasického hradu, zámku s věžičkami, obří lodi, skluzavky, žirafy nebo dokonce chobotnice – to všechno je dnes možné sehnat.

Vybíráme nafukovací hrad pro nejmenší

Kromě vzhledu se jednotlivé výrobky liší třeba i bezpečnostními prvky. Vždy je lepší volit takový produkt, který je opatřen dostatečným množstvím správně rozmístěných ochranných sítí, a který obsahuje minimum pevných částí, o které by hrozilo případné poranění při nešťastném doskoku. Pokud je vstup do hradu uzavíratelný, sníží se riziko, že dítě při skákání nedopatřením vypadne nebo vyskočí ven.

Při výběru se také nezapomeňte přesvědčit o tom, jakým způsobem je řešeno sestavování a nafukování. Snadná manipulace s hradem by mělo být prioritou. Nezapomeňte přihlédnout i ke skladnosti – jaké rozměry hrad má, když je právě složený? Lze ho uložit třeba do sklepa či garáže, nebo je příliš neskladný?

Ideální samozřejmě je, pokud se vám podaří sehnat hrad s ventilátorem jako součást balení. Ventilátor se obvykle zapojuje do běžné elektrické sítě a nafouknutí je hotové za několik minut. Při používání hradu pak dbejte na to, aby počet skákající dětí nikdy nepřekročil stanovenou hranici (případně celkovou hmotnost), a aby byly pod neustálým dohledem dospělé osoby.

Nafukovací skákací hrady pro děti a pro nejmenší
3.5 (70%) 2 votes