Ubytování v domku na stromě

Bydlení v korunách stromů inspirovalo a fascinovalo lidstvo odnepaměti. Vždyť v kolika literárních či filmových příbězích se setkáme s postavami, které obývají speciální obydlí vysoko na stromech a se světem „tam dole“ komunikují pouze zřídka, jako by to bylo pod jejich úroveň. Na stromech se otvírá nový, nečekaná svět plný zážitků a dobrodružství, o kterém se většině lidí ani nesnilo. Není divu, že chceme zjistit, jaké to může být, trávit většinu času vysoko v korunách. Třeba zde rovnou bydlet.

Není to nemožné!

Možná jste o tom zatím neslyšeli, ale pokud ne, tak brzy budete.  Domků na stromech přibývá raketovou rychlostí a stává se z nich dokonce fenomén, který můžete darovat jako zážitek někomu blízkému. Je libo strávit romantickou noc ve větvích košaté lípy? Žádný problém! Existují dokonce firmy, které taková obydlí navrhují a stavějí, takže máte-li pár set tisíc korun nazbyt, může být domek v koruně rovnou váš. Pokud ve svém okolí znáte nějaký rozložitý strom s hlubokými kořeny a zdravým kmenem, stačí posudek dendrologa a stavba může začít. Nebo se inspirujte našimi tipy a zamiřte na zajímavou dovolenou.

Jak se bydlí na stromech?

Roomoon

   Tohle romantické bydlení v podobě polootevřeného stanu ve tvaru Měsíce lze zavěsit na pevnou větev libovolného stromu a užívat si s partnerem překrásný výhled do krajiny z výšky asi tří metrů nad zemí. Na bydlení to sice úplně není, jde jen o jakousi rozměrnější houpací síť, ale zato budete široko daleko budit pozornost svého okolí. Roomoon od mladého britského designéra se vyrábí ručně z pevného plátna a nad zem se vytahuje pomocí rafinovaného systému kladek, takže se nemusíte obávat neohrabaného šplhání po žebříku.

Do koruny stromů za jídlem

  
Někdo by chtěl na stromě rovnou bydlet, jiný dá přednost unikátnímu zážitku a bude mu stačit posezení v restauraci ve výšce patnáct metrů nad zemí. Jestli vás láká unikátní možnost zkonzumovat vynikající oběd přímo mezi větvemi, pak takováto luxusní příležitost se vám skýtá na Novém Zélandu. Ale kdo ví – při současné oblibě stromových obydlí je třeba jen otázkou času, kdy někoho napadne otevřít takový podnik i ve střední Evropě.

Kouzlo zrcadel

   Domy a obydlí v korunách stromů často inspirují designéry a odvážnější architekty, kteří se nebojí vyjít na světlo s originálními nápady. Mnozí z nich sází na moderní materiály, ale zároveň jsou si vědomi toho, že respekt k přírodě je v současnosti horkým trendem. Proto obojí spojili dohromady a přicházejí s domy, které jsou celé obložené zrcadly.  Jen si představte, jak taková stěna vypadá v lese! Ze všech stran se odráží hustá zeleň a změť větvoví, takže dům jako by ni nebyl vidět.  O to unikátnější pocit přináší pobyt v něm.

Treehouse resort Chotýšany

Na závěr jsme si nechali speciální tip pro ty z vás, kteří sice neuvažují přímo o koupi takového domku, ani cestě za nějakým zajímavým architektonickým kouskem někam za hranice, ale přece jen by je lákala možnost zkusit si strávit noc někde vysoko. Třeba i v domku, který sice nevypadá jako futuristický výstřelek posledních designových trendů, ale jen jako „obyčejná“ chýše ze dřeva – a právě to na ní může být ta lákavé. Taková možnost se vám otvírá v Tree resortu Chotýšany, kde se můžete ubytovat v romantickém dřevěném domku  ve výšce devět metrů nad zemí, bez přístupu elektřiny a vody.

Ubytování v domku na stromě
5 (100%) 1 vote