Dětské stany na hraní (s tunelem) na doma i do pokojíčku

Zavřete oči a přeneste se na chvíli do dětských let. Co si vybavíte jako první? Většina z nás má toto období spojené s nekonečnou radostí ze hry, svobody, bláznivých nápadů a dovádění s kamarády. Pokud máte doma malé děti, pak si při pohledu na ně jistě vzpomenete i na své vyrůstání. A proto není obtížné najít pochopení pro dětské hraní. Chcete jim udělat radost? Dopřejte svým dětem něco, co jejich hru pozvedne ještě na vyšší úroveň. Snad každé dítě je nadšené, když má k dispozici prostor, který je jenom pro něj. Třeba takový stan.

Jeden stan, nekonečno možností

hrací stan Dětské stany na hraní jsou relativní novinkou posledních let. Na pultech hračkářství se však zabydlely nesmírně rychle a zákazníci si je oblíbili natolik, že během letní sezony, ale třeba i kolem Vánoc, pravidelně mizí před očima a obchodníci nestíhají objednávat nové kousky. Jak je to možné? Vysvětlení je jednoduché: takové hrací stany pro děti totiž zcela vylučují nudu – není možné, aby se omrzely, což je osudem většiny menších „obyčejných“ hraček. Hrací stany pro děti místo toho nabízejí neskutečný potenciál a děti tedy mohou zažít každý den úplně jiný druh zábavy. Stačí jim dát volnou ruku a shromáždit dostatečné množství ratolestí. Čím víc jich bude, tím více smíchu uslyšíte. Uvidíte, že děti se brzy vyřádí po svém – experimenty s napodobováním různých povolání nebo života v domácnosti jsou již dávno „pasé“. Pozorujte chvíli své děti a povšimnete si, že hry, kterým se věnují dnes, jsou rafinovanější a promyšlenější než ty, kterými jsme se kdysi dávno bavili my. Pokud jim k tomu navíc přidáte stan, bude o celodenní zábavu postaráno.

Na doma i na zahradu

Při výběru stanu je nutné si promyslet několik základních otázek. Jedna z těch nejdůležitějších zní: kam s ním? Existují dětské stany na zahradu, ale k dostání jsou i dětské stany na doma – do pokojíčku. Vše záleží na tom, jaké jsou vaše prostorové možnosti. Pokud máte k dispozici dostatečně velkou zahradu, pak se vyplatí spojit příjemné s užitečným a vyhnat děti ven nenásilnou cestu – přilákat je do stanu, který umístíte do venkovní zeleně. Děti tak stráví na čerstvém vzduchu třeba celý den, což jim rozhodně prospěje. Ne každý si však může dopřát „luxusu“ zahrady, proto jsou tu rovněž stany určené do interiéru. Dostatečně velký dětský pokoj pojme i něco tak rozměrného, jako je stan. Stany na doma děti navíc velmi ocení v zimním období, kdy se na zahradě nedá trávit příliš času. Ale pak je tu samozřejmě ještě třetí varianta: pořiďte dětem stany rovnou dva, jeden venkovní a jeden vnitřní.

Co ještě vědět, než pořídíte stan

Umístění stanu máme vyřešené, nastal čas zabývat se další otázkou. Jedním z klíčových faktorů je například velikost stanu. Před nákupem se proto důkladně promyslete, kam budete stan chtít umístit. Nezapomeňte brát v úvahu jeho výšku a zaměřte se i na to, jakých rozměrů či objemu dosahuje, pokud je právě složený. Snadné skladování by mělo být jedním z parametrů výběru – netřeba připomínat, že nákup neskladného stanu se určitě nevyplatí. Na trhu jsou dnes k dostání stany vyšší než dva metry, ale i ty určené pro úplně nejmenší, které do výšky nedosahují ani devadesáti centimetrů. I v případě dalších rozměrů (šířky a délky) si zákazník může vybírat ze široké škály možností. Mějte na paměti, že děti rostou, proto se vyplatí investovat do stanu o něco většího, než je nezbytně nutné. Vydrží tak dětem delší dobu, aniž by se v něm musely hrbit nebo dokonce lézt po kolenou.
A co ještě? Když se řekne stan, rozhodně si nepředstavujte, že děti si budou hrát v klasických „áčkách“, jaké známe z kempů. Takové stany jsou samozřejmě také k dostání, ale daleko větší radost budou děti mít, pokud jim pořídíte dětský stan s tunelem, dětský stan teepee, nebo stany ve tvaru různých objektů, například hradů, zámků nebo domečků. A nezapomeňte, že je velmi důležité, jaký bude na stanu potisk. Pohádkoví hrdinové a oblíbené motivy z filmů potěší každé dětské srdce. Pokud si však nejste jisti, doporučujeme se s dětmi nejprve poradit – zcela jistě vám přesně sdělí, jaké mají představy.

Dětské stany na hraní (s tunelem) na doma i do pokojíčku
5 (100%) 1 vote