Dětská plastová pískoviště s krytem

Děti v předškolním věku milují zábavu na pískovišti a každý rodič rád pozoruje, jak si jeho ratolesti donekonečna hrají s bábovičkami. Tahle nenásilná a zcela bezpečná forma zábavy je ideální z mnoha hledisek. Pokud tedy máte dostatek prostoru na zahradě, není lepší řešení než obstarat dětem pískoviště vlastní. Odpadne tak povinnost trávit s nimi čas na veřejném hřišti a dohlížet na ně z okolních laviček. Děti tak budou místo toho moci trávit čas přímo před vašimi okny třeba celý den a vy je budete mít neustále pod dohledem. Pokud sezvete kamarády ze sousedství, můžete ze své zahrady vytvořit dokonce úplnou oázu.
Záleží pouze na tom, jaké pískoviště zvolíte. Pojďme se proto podívat na to, jaké možnosti se nabízejí v portfoliu specializovaných prodejců. V následujících řádcích se zaměříme konkrétně na plastová pískoviště.

Co nabízejí plastová pískoviště

Plastová pískoviště jsou o něco levnější variantou těch dřevěných, která stále vévodí většině veřejných dětských hřišť. Pro účely menší zahrady však není nutné investovat rovnou do pevných a bytelných dřevěných ohrádek, pro které je navíc třeba vyhloubit speciální jámu v zemi. Většině zákazníků bohatě postačí pískoviště plastové. Jejich velkou výhodou je například obrovská variabilita a pestrost, takže dítě si může vybrat třeba pískoviště ve tvaru oblíbeného zvířátka nebo pohádkové či filmové postavy. Výrobci jsou nesmírně kreativní a přicházejí stále s novými nápady. Při výběru proto doporučujeme přizvat právě děti, které vám přesně sdělí své preference.

Kritéria výběru

Ovšem tvar pískoviště není jediným faktorem, ke kterému je třeba při nákupu přihlížet. Ještě než zamíříte pro definitivní produkt, promyslete si odpovědi některé základní otázky a ujasněte si, co od nového pískoviště vlastně očekáváte. Tím, že jste zúžili volbu pouze na plastové pískoviště, odpadají sice některé starosti související s pořizováním těch dřevěných, přesto se zcela nevyplatí sáhnout po prvním kousku, na který narazíte.
Kromě ceny berte v úvahu především rozměry. Záleží samozřejmě na věku vašich dětí a jejich počtu. Promyslete si také, kam konkrétně budete pískoviště umisťovat a zda s ním v budoucnu hodláte manipulovat nebo ne. Zde nelze uvést univerzální radu, neboť každý zahrada má jiné dispozice a volný prostor. Oproti dřevěným pískovištím však není třeba plastová pískoviště zakotvit do země. Pokud zvolíte místo, které vám později přestane vyhovovat, bude tedy možné pískoviště relativně snadno přemístit (nezapomeňte však na to, že po naplnění pískem bude velmi těžké). Ovšem až děti odrostou, najdou si jinou zábavu, takže pískoviště již nebude potřeba a zřejmě jej budete chtít ze zahrady odstranit.

Výhody plastových pískovišť

Plastový materiál je odolný, trvanlivý a především: velmi pestrý. Díky cenové dostupnosti jsou navíc plastová pískoviště relativně levnou záležitostí a ta nejmenší z nich si můžete pořídit už za řádově stokorunové částky.
Při nákupu dále můžete volit třeba podle nosnosti (mějte na paměti, že na návštěvu mohou přijít i další děti a byla by škoda, kdyby se do pískoviště nemohl vejít všechny).
Nezapomeňte také na příslušenství – k dostání jsou dětská pískoviště s krytem, který je ochrání před nepřízní počasí, pokud však seženete pouze pískoviště otevřené, doporučujeme přikoupit speciální folii k jeho zakrytí. Pro opravdové fajnšmekry jsou pak určena pískoviště s bazénkem, kde si děti užijí ještě více originální zábavy.
A rada na závěr – ujistěte se, že pískoviště, které kupujete, je opatřeno příslušnými certifikáty o bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti použitého materiálu.

Dětská plastová pískoviště s krytem
5 (100%) 1 vote